Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Trasa rzemieślnicza

N: 19.4925306 E: 50.0638663

Wycieczka rowerowa, którą rozpocząć można w Kwaczale, ma umożliwić dotarcie do warsztatów tradycyjnych rzemiosł, działających w okolicy. Na początek w Kwaczale odwiedzić można dom artysty-rzemieślnika Józefy Piegza, zajmującej się bibułkarstwem. W kolejnej miejscowości na trasie trafimy do pracowni plecionkarskiej Jana Gaździka, w której powstają wyroby z wikliny. Po pokonaniu odcinka z Olszyny przez Wygiełzów do Zagórza, dojeżdżamy do warsztatu Jacka Skowrońskiego, zajmującego się kowalstwem artystycznym. Tu wykuwane są różne dekoracyjne elementy metalowe. Na koniec w Płazie odwiedzimy pszczelarza Jacka Chrząścika z dużą pasieką, u którego można kupić miód i wyroby z naturalnego wosku pszczelego. Podczas wycieczki można także zwiedzić kilka zabytków, m.in. Nadwiślański Park Etnograficzny oraz zamek Lipowiec w Wygiełzowie lub pałac i kościół w Płazie.
Trasa prowadzi prawie cały czas asfaltowymi drogami, jedynie dwa krótkie kilkusetmetrowe odcinki po drogach gruntowych. Przeważają odcinki szos o bardzo małym natężeniu ruchu, poza dwoma krótkimi fragmentami drogi wojewódzkiej nr 781. Najtrudniejszy odcinek trasy to bardzo stromy podjazd z Zagórza do Pogorzyc.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.