Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Wąwozy w dolinie

N: 19.4365767 E: 49.9960279

Wycieczka rowerowa tą trasą to ciekawa przygoda dla amatorów terenowej jazdy na rowerze. Na początek można zobaczyć rynek w Zatorze oraz gotycki kościół św. Wojciecha i Jerzego ze stojącym obok pałacem Potockich, przebudowanym z dawnego zamku książęcego. Kolejną atrakcją jest terenowa trasa przez las koło Laskowej. Kryje się w nim wiele malowniczych wąwozów lessowych, porośniętych lasem liściastym. W największym zachowały się ślady grobli po istniejących tu dawniej licznych stawa rybnych (do dziś ostały się tylko dwa). Można pokusić się o pokonanie najdłuższego z wąwozów, jednak lepiej przejechać przez las tuż ponad krawędzią jaru po jego prawej stronie – dno wąwozu jest pełne błotnistych bajor, a ścieżka zniszczona przez nielegalne wyścigi quadów i motorów crossowych. Za lasem jedziemy przez pola ponad Grodziskiem, skąd rozciąga się urokliwa panorama Beskidu Małego, a za wsią przejeżdżamy mostem obok dużego mostu na Skawie. Ostatni odcinek prowadzi obok stawów Tęczak i Szczupak. W końcu trafiamy do parku rozrywki Zatorland, skąd blisko już do centrum miasteczka.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.