Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Szlak maryjny

N: 19.662985 E: 49.980826

Szlak Maryjny z Częstochowy do Mariazell to długodystansowa trasa pielgrzymkowa, która łączy najważniejsze polskie sanktuarium maryjne na Jasnej Górze z wielkim ośrodkiem kultu maryjnego w austriackim Mariazell. Po drodze odwiedzić można wiele innych sanktuariów, m.in. Kalwarię Zebrzydowską. Odcinek szlaku na terenie gminy Brzeźnica jest oznakowany. Trasa przygotowana jest przede wszystkim z myślą o turystach zmotoryzowanych, choć oczywiście można ją również pokonać inaczej, np. na rowerze. Na trasie, rozpoczynającej się od przeprawy promowej przez Wisłę między Czernichowem a Brzeźnicą, znajduje się centrum wsi Brzeźnica, następnie piękny drewniany kościółek w Marcyporębie, wreszcie widokowa droga w górę w kierunku zalesionego pasma Draboża, które pokonujemy przez przełęcz Zapusta. Stąd szlak zmierza dalej na południe, w kierunku Kalwarii Zebrzydowskiej. Poza krótkim odcinkiem szosy krajowej nr 44 w centrum Brzeźnicy, szlak wiedzie wąskimi, lecz zazwyczaj prawie pustymi bocznymi drogami.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.