Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nad wiślanymi zakolami

N: 19.6753677 E: 49.9878511

Dolina Wisły między Czernichowem a Skawiną to spokojna i cicha kraina wilgotnych łąk, pokrytych rzęsą starorzeczy i bocianich gniazd. Prowadzi tędy trasa łatwej wycieczki rowerowej – pokona ją każdy, nawet zupełnie niedoświadczony rowerzysta. W przeciwieństwie do większości tras rowerowych w Małopolsce, ta nie wymaga pokonywania stromych podjazdów poza jednym, na szczęście wyjątkowo krótkim do zabytkowego kościoła w Czernichowie. Potem już jedyne podjazdy na trasie to wjazdy na wiślane wały... Wycieczkę można zacząć w Czernichowie, dokąd łatwo dostać się samochodem lub autobusem podmiejskim z Krakowa. Da się również zacząć w Skawinie – trzeba następnie kierować się drogą do promu w Kopance
Trasa prowadzi drogami asfaltowymi – prócz jednego, około dwukilometrowego odcinka drogi szutrowej. Ale za to aż dwukrotnie pokonujemy Wisłę promami. Są to miniaturowe przeprawy promowe, działające wyłącznie przy odpowiednim stanie wody, przewożą samochody osobowe, pieszych, rowery za niewielką opłatą.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.