Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Jaskiniowa Dolina

N: 19.775974 E: 50.1931

Krajobrazy jurajskie w pigułce – na tej niedługiej trasie rowerowej zobaczymy niemal wszystkie charakterystyczne elementy jurajskiego pejzażu. Są tu odkryte płaskowyże z samotnymi ostańcami wapiennych skał, są głębokie wąwozy z potężnymi ścianami – wśród nich najwyższą skalną ścianę na Jurze, Sokolicę – oraz fantastycznymi turniami, zobaczymy też wywierzysko krasowe oraz suchą dolinę, w której woda niknie w podziemnych szczelinach wapiennych skał, ale przede wszystkim odwiedzimy jaskinie: Nietoperzową i Dziewiczą. Na trasie także kilka innych atrakcji, takich jak urokliwy dworek w Łazach (obecnie schronisko młodzieżowe), pomnik powstania styczniowego stojący wysoko ponad Doliną Szklarki, czy wodospad Spad na potoku Będkówka.
Trasa należy do trudniejszych, mimo iż wiedzie częściowo drogami asfaltowymi (blisko połowa dystansu). Jedna pozostałe odcinki prowadzą drogami gruntowymi z kilkoma trudny odcinkami jak podjazd z okolic Jaskini Nietoperzowej do Łazów czy ostry zjazd przez las do Doliny Będkowskiej pond Wąwozem Przecówki.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.