Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Szlak Imbramowicki

N: 19.9026324 E: 50.2970408

Pieszy, czarny Szlak Imbramowicki, jest uzupełnieniem trasy długodystansowego Szlaku Warowni Jurajskich. Wiedzie do interesujących miejsc w Dolinie Dłubni. Na trasie źródło krasowe Jordan w Ściborzycach, w pobliżu którego w zabytkowym parku wznosi się secesyjny pałac Popielów z końca XIX w. W Małaszycach jest duży stary młyna, murowany z kamieni wapiennych. Później zwiedzamy klasztor norbertanek w Imbramowicach z pięknym kościołem klasztornym z l. 1711-1721 z barokowym wnętrzem. Następnie szlak zmierza do Wąwozu Ostryszni z licznymi skałami, w bukowym lesie, aż w końcu trafiamy do Glanowa, wsi położonej na płaskowyżu ponad Doliną Dłubni. Znajduje się tu zespół dworski ze starym dworem i drewnianym spichlerzem.
Cała trasa jest oznakowana w terenie, prowadzi tylko krótki odcinek asfaltową szosą o nieco większym natężeniu ruchu, a poza tym wzdłuż dróg lokalnych lub polnych. Wycieczka nadaje się również dla rowerzystów z rowerami górskimi. Można ją przedłużyć, zamykając pętlę koło klasztoru w Imbramowicach – wracają tam niebieskim szlakiem z Glanowa w dół Doliny Dłubni.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.