Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Szlak Jaskiniowców

N: 19.6767458 E: 50.433031

Szlak Jaskiniowców to propozycja pieszej wycieczki dla turystów lubiących zapomniane ścieżki i rozległe perspektywy widokowe. Biegnie on w okolicy o wyjątkowej malowniczości. Dolina Wodącej, gdzie zaczynami wędrówkę, widzie aż do podnóży wzgórza z ruinami zamku Smoleń. Potem szlak zupełnie zmienia charakter – pośród pól docieramy do kilku ciekawych skał, wyrastających niespodziewanie jako ostańce w pagórkowatym krajobrazie. Największą atrakcją są jednak jaskinie, znane z wielu znalezisk archeologicznych, pozostawionych w grotach przez ich pradawnych mieszkańców – prehistorycznych ludzi i neandertalczykach.
Szlak nie jest bardzo trudny, jest na nim tylko jedno dłuższe i bardzo strome podejście, ale jest bardzo skomplikowany orientacyjnie. Część prowadząca pośród pól trasa nie ma w ogóle oznaczeń zielonego szlaku turystycznego. W wielu miejscach nie ma też nawet ścieżki czy drogi – trzeba wybierać przejścia przez nieużytki, lub wędrować miedzami między długimi łanami zbóż.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.