Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Okolice Wawrzeńczyc i Igołomii

N: 20.306187 E: 50.105356

Wycieczka rowerowa, tworząca pętlę, zaczynającą się na obszernym parkingu przed kościołem w Wawrzeńczycach, to sposób na poznanie najciekawszych miejsc w gminie Igołomia-Wawrzeńczyce. Prócz zabytkowych kościołów w Wawrzeńczycach i Igołomi, warto odwiedzić klasycystyczny pałac Wodzickich w tej drugiej miejscowości, stojący w dużym parku krajobrazowym. Po drodze można podziwiać zarówno widoki koryta Wisły, jadąc po wale, jaki i krajobraz dawnych równin zalewowych z resztkami starorzeczy. Kilka razy będziemy musieli wspiąć się na skarpę wiślaną ponad terasą zalewową, wreszcie będziemy też przemierzać niskie wzgórza na skraju Wyżyny Miechowskiej, skąd rozciąga się wspaniały widok okolicy, sięgający aż po Beskidy.
Szlak prowadzi w większości drogami asfaltowymi, w tym około pół kilometra bardzo ruchliwą drogą krajową nr 79. Odcinki dróg gruntowych mogą sprawić spory kłopot po deszczowym okresie, oblepiając koła zbitą warstwą plastycznej gliny.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.