Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościoły, pałace i dwory okolic Michałowic i Kocmyrzowa

Polecamy

N: 20.032308 E: 50.118407

Ciekawa wycieczka krajoznawcza po okolicach położonych tuż za granicami Krakowa w gminach Michałowice i Kocmyrzów-Luborzyca, jednak mało znanych i dość rzadko odwiedzanych przez turystów. Trasa tworzy pętlę, którą można rozpocząć i zakończyć np. w Raciborowicach koło gotyckiego kościółka. Drugi gotycki kościół zwiedzić można w Luborzycy, natomiast Więcławice Stare szczycą się kościółkiem drewnianym. Atrakcją są również pałace i dwory w Książniczkach, Młodziejowicach i Sieborowicach oraz stary młyn w Kończycach. Krajobrazy na trasie są łagodne i malownicze: nawet dolina Dłubni jest już dosyć szeroka i z łagodnie wznoszącymi się wzgórzami ponad nią.
Trasa poprowadzona jest w ponad 90% po drogach asfaltowych, jedynie krótkie fragmenty prowadzą drogami polnymi, są one jednak przejezdne także dla rowerzystów. Kłopotliwy może być jedynie wąski mostek na Dłubni w Michałowicach, jednak ten odcinek trasy łatwo ominąć, skręcając wcześniej na most na Dłubni i dalej skrajem drogi krajowej nr 7 do szosy do Masłomiącej i Luborzycy.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.