Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Piesza wycieczka na Zamek, Staw i Kościół w Tenczynku

N: 19.616108134661 E: 50.115094311637

 

Niedługa piesza wycieczka, idealna na rodzinny popołudniowy spacer w spokojne miejsce, zarazem atrakcyjne pod względem przyrodniczym jak i historycznym.

 Początek i koniec trasy jest na parkingu u stóp kościoła w Tenczynku, który powstał w połowie XIV wieku. Obok kościoła znajduje się zabytkowa drewniana dzwonnica powstała ok. roku 1748.Warto zwiedzić również parafialny cmentarz. Spacer do Stawu Wrońskiego odbywa się nie ruchliwą drogą asfaltową. Zaraz potem wchodzimy do lasu, wędrując do ruin Zamku Tenczyn. Zamek został wzniesiony w najwyższym punkcie Garbu Tenczyńskiego i stanowi jedną z głównych atrakcji turystycznych w Krzeszowicach. Udając się dalej drogą powszechnie znana jako droga krakowska, można delektować się spokojem i zapachem pobliskich lasów Tenczyńskiego Parku Krajobrazowego.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.