Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Szlak rowerowy po skarbach Paczółtowic i Czernej

N: 19.6581545 E: 50.1777694

Ciekawa wycieczka rowerowa po okolicach Krzeszowic – choć nie długa, można liczyć na wiele atrakcji. Pierwszą jest stojący w punkcie początkowym trasy pełen uroku drewniany kościółek w Paczółtowicach. Tu także można na dużym parkingu przed kościołem zostawić samochód. Od kościółka można podjechać stromą drogą do klubu golfowego Krakow Valley Golf & Country Club, rozciągającego się na szerokim, malowniczym płaskowyżu jurajskim.
Piękne i rozległe widoki można obejrzeć również z pól poniżej Krzyża Milenijnego, wznoszącego się ponad ogromnym kamieniołomem w Czatkowicach.
W drodze powrotnej do Paczółtowic jedziemy przez tajemniczą, cienistą i porośniętą lasem Dolinę Eliaszówki, odwiedzając m.in. cenny zabytek baroku – klasztor karmelitów w Czernej.
Aby pokonać trasę, trzeba mieć niezłą kondycję (kilka stromych podjazdów i jeden bardzo trudny zjazd stromymi ścieżkami). Tą ostatnią trudność można jednak ominąć, nieco wydłużając trasę – od Krzyża Milenijnego wystarczy wrócić się do szosy z Dębnika do Krzeszowic i wzdłuż niej zjechać do Czatkowic.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.