Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Alwernia i okolice

Polecamy

N: 19.5392889 E: 50.0690574

Ta urozmaicona tras wycieczki rowerowej tworzy pętlę, którą można rozpocząć i zakończyć na rynku w Alwerni. Choć trasa nie należy do łatwych ze względu na kilka sporych podjazdów, to znajdziemy przy niej liczne atrakcje. Pierwszą są oczywiście zabytki Alwerni: malowniczy, pochyły Rynek z dużym skwerem, Małopolskie Muzeum Pożarnictwa oraz barokowy klasztor i kościół Bernardynów, od którego można zejść na spacer od malowniczego i stromego wąwozu lessowego. Kolejną wielką atrakcją trasy są ruiny zamku Tenczyn w Rudnie, zaś po drodze zobaczyć można kilka innych ciekawych obiektów: futurystyczne kopuły Alvernia Studios w Nieporazie, Ekomuzeum Garncarstwa, kościół parafialny oraz Jurajskie Źródełko w Regulicach czy ruiny wapiennika w Grojcu.
Niemal cała trasa prowadzi asfaltowymi szosami o umiarkowanym lub małym natężeniu ruchu. Jedynie krótki odcinek w Rudnie poprowadzono polną drogą – można go jednak łatwo uniknąć, nieznacznie tylko nadkładając drogi.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.