Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Widokowa wycieczka piesza do Krzyża Milenijnego i Doliny Eliaszówki

N: 19.633134 E: 50.135975

Niedługa piesza wycieczka z centrum Krzeszowic do Krzyża Milenijnego, górującego nad Krzeszowicami i Czatkowicami. Wyruszamy z kameralnego i spokojnego rynku w Krzeszowicach, który niedawno przeszedł gruntowną rewaloryzację. Mijając plac targowy i boisko KS Świt, wędrujemy wśród pól i łąk, następnie między domami osiedla Czatkowice wspinamy się ku górze – pod koniec podejście jest strome, ale z łąk poniżej lasu rozciąga się piękna panorama Krzeszowic i Garbu Tęczyńskiego z górującymi nad całością ruinami zamku Tenczyn w Rudnie. Na samej górze docieramy do Krzyża Milenijnego: można stąd spojrzeć w dół do ogromnego kamieniołomu w Czatkowicach oraz ku lasom Doliny Eliaszówki, pośród których wyrastają zabudowania klasztoru karmelitów w Czernej. W drodze powrotnej do centrum Krzeszowic można jeszcze przejść przez dawny Park Zdrojowy wzdłuż biegu Krzeszówki i obejrzeć cenny, neogotycki kościół św. Marcina, skąd już pozostaję tylko kilka kroków do rynku.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.