Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Spacerkiem po skarbach Tenczynka - Staw Wroński, Zamek Tenczyn, Kościół św. Katarzyny

Polecamy

N: 19.6160629 E: 50.1145486

Niedługa trasa spacerowa wiodące z Tenczynka, sprzed zabytkowego, barokowego kościoła z drewnianą dzwonnicą. Niedługo potem wchodzimy obok malowniczego, otoczonego drzewami Stawu Wrońskiego na teren rozległego kompleksu Lasu Zwierzyniec. Zmierzamy do stóp stromego wzgórza Winnica w Rudnie, na którym wznoszą się imponujące ruiny zamku Tenczyn. Po obejrzeniu ruin wracamy do stóp wzgórza i znów poprzez lasy wracamy do punktu wyjścia w Tenczynku.
Wędrujemy niemal wyłącznie drogami asfaltowymi, ale o niewielkim natężeniu ruchu samochodowego lub całkowicie dla ruchu zamkniętymi. Jedyną trudnością jest strome podejście do ruin zamku.
Trasa doskonała do nordic walking, ale można również pokonać ją podczas zwykłej wycieczki pieszej. Jadąc na rowerze, trzeba niestety pokonać pieszo strome, kamieniste podejście do ruin zamku Tenczyn lub ewentualnie zostawić rower na parkingu u stóp wzgórza zamkowego.
Do początkowego punktu trasy można łatwo dojść pieszo z Krzeszowic za znakami żółtego szlaku pieszego – to od stacji kolejowej Krzeszowice około 2,5 km marszu w jedną stronę.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.