Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Szlak wokół Pieskowej Skały

N: 19.809249 E: 50.225319

Atrakcyjna i urozmaicona trasa wycieczki prowadzi poprzez najciekawsze miejsca górnej Doliny Prądnika i jej okolic. Odwiedzamy cenne przyrodniczo okolice w północnej części Ojcowskiego Parku Narodowego oraz kilka interesujących zabytków – przede wszystkim renesansowego, sławnego zamku w Pieskowej Skale. Uroki jurajskiego krajobrazu, z ostańcami skalnymi (np. charakterystyczną Maczugą Herkulesa), wapiennymi urwiskami, zielonymi dolinami i wąwozami, wijącymi się wśród jurajskich wzgórz, a także rozległymi płaskowyżami to główny atut tej trasy.
Wycieczkę ułatwia fakt, że cała trasa jest bardzo dobrze oznakowana jako niebieski szlak rowerowy.
Początek i koniec wycieczki przed szkołą i schroniskiem młodzieżowym w Woli Kalinowskiej.
Trasa wiedzie przede wszystkim drogami asfaltowymi, jest jednak kilka dość trudnych odcinków dróg gruntowych, m.in. stromy zjazd z Woli Kalinowskiej do Doliny Prądnika czy przejazd bez ścieżki przez Dolinę Zachwytu.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.