Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Szlak pustynny

Polecamy

N: 19.453639 E: 50.345171

Długi, żółty szlak pieszy, nazwany został „pustynnym”, ponieważ prowadzi przez sam środek Pustyni Błędowskiej. Ta niezwykła atrakcja przyrodnicza to absolutny unikat w naszej części Europy. „Pustynna” część trasy, która rozpoczyna się w Błędowie i prowadzi do Klucz, nadaje się tylko dla pieszych.
Kolejny odcinek, z Klucz do Ryczowa, można również pokonać na rowerze górskim. Ta część szlaku wiedzie głównie lasami pośród jurajskich wzgórz, na których od czasu do czasu widać niewielkie wychodnie wapiennych skał. Kamieniste i często strome leśne dróżki na zmianę z odcinkami piaszczystych duktów i ścieżek to nie lada wyzwanie dla amatorów dwóch kółek.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.