Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Wycieczka piesza po sercu Krzeszowic

N: 19.6314316 E: 50.1313622

Trasa spacerowa po najciekawszych atrakcjach Krzeszowic – początek i koniec na parkingu przy stacji kolejowej Krzeszowice. Podczas niedługiego spaceru wędrując tą trasą, można obejrzeć niedawno zrewitalizowany rynek krzeszowicki. Stąd udajemy się obok zabytkowego pałacyku Vauxhall na pieszy mostek na rzece Krzeszówce. Wzdłuż rzeki rozciąga się malowniczy Park Zdrojowy z licznymi starymi drzewami i ścieżkami spacerowymi, a zaraz za mostkiem charakterystyczny zapach wskazuje na obecność źródeł mineralnych. Za kładką w parku stoi także piękna kapliczka "Pod Twoją obronę". Nieco dalej przechodzi obok interesującego, neogotyckiego kościoła św. Marcina z 1832 r. Stąd idziemy obok pamiętającego początek XIX w. Starego Pałacu do rozległego Parku Pałacowego. Tam na wzgórzu pośród starych drzew stoi okazały, neorenesansowy pałac Potockich z poł. XIX w. Nieco dalej zobaczyć można pochodzącą z tego samego okresu kaplicę św. Stanisława, a na pobliskim cmentarzu – kaplicę grobową gen. Chłopickiego. W drodze powrotnej obejrzymy jeszcze dawne łazienki miejscowego uzdrowiska.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.