Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Pętla Ojcowska ze Skały

N: 19.8540344 E: 50.2303394

Atrakcyjna pętla dla rowerzystów, która zaczyna się i kończy na rynku w Skale. Dzieli się na dwie zdecydowanie różniące się od siebie części – najpierw jedziemy ze Skały przez tereny jurajskich płaskowyżów, tylko nieznacznie pofalowanych i przeciętych płytkimi dolinami. Po drodze można zobaczyć kilka zabytków: dwory w Cianowicach i Maszycach, kościół w Smardzowicach. Druga cześć trasy wiedzie dnem piękniej Doliny Prądnika. Poznajemy najciekawsze krajobrazowo fragmenty Ojcowskiego Parku Narodowego: zbocza doliny porastają bujne lasy, a pośród drzew co chwila wyrastają potężne, wapienne skały. Można tu zobaczyć krasowe źródła, skalne bramy, a także zabytkowe drewniane pensjonaty w Ojcowie. Kto ma więcej czasu, może zwiedzić Muzeum Ojcowskiego Parku Narodowego oraz wspiąć się do ruin zamku królewskiego. Na zakończenie trasy w Skale warto zobaczyć stary kościół parafialny z drewnianą dzwonnicą.
Trasa prowadzi prawie wyłącznie drogami asfaltowymi (m.in. około 3,5 km ruchliwą szosą wojewódzką nr 794), oprócz krótkiego odcinka szutru w Dolinie Prądnika oraz stromego zjazdu błotnistą drogą z Grębynic do Prądnika Korzkiewskiego.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.