Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie i Staw Żarski

Żary

N: 19.692793 E: 50.17272

Staw Żarski w Żarach jest jednym z najciekawszych walorów przyrodniczych tej miejscowości. Położony w samym środku wsi, w pobliżu kaplicy i "Sołtysówki", jest siedliskiem cennych gatunków fauny i flory, takich jak traszka zwyczajna, rzekotka drzewna. Dodatkową atrakcją dla turysty jest położony w pobliżu Wąwóz Żarski, porośnięty bukowym lasem, z jaskiniami, grotami i ostańcami skalnymi oraz dwie dolinki, będące rezerwatami przyrody: Dolina Racławki i Dolina Szklarki, przez które przechodzą szlaki turystyki pieszej i rowerowej.

Multimedia

W pobliżu

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.