Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Libiążu

Libiąż , Oświęcimska 83

N: 19.308915 E: 50.099871

www.przemienienie.libiaz.pl

przemienienie.libiaz@gmail.com

32 627 14 03

Neogotycki, trójnawowy Kościół, wybudowany w latach 1904-1911. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Walerego Eliasza-Radzikowskiego. Wnętrze zdobi ozdobna polichromia z 1930 r. z gwiazdami na suficie i bogatymi motywami roślinnymi na ścianach oraz ambona, będąca kopią ambony mariackiej i ołtarz wielki, przypominający dzieło Wita Stwosza. Ołtarz główny powstał w 1910 r., jest to tryptyk wykonany w drewnie dębowym, polichromowany i bogato złocony, nawiązujący swą neogotycką formą i artystycznym rozplanowaniem do głównego ołtarza w krakowskim Kościele Mariackim, arcydzieła słynnego Wita Stwosza. W roku 1971 sprawiono dla świątyni 2 dzwony o nazwach: św. Józef - patron robotników (1570 kg), drugi - Maryja, Matka Boża Nieustającej Pomocy (360 kg), które w dniu 14 XI 1971 r. zostały poświęcone przez ks. kard. Karola Wojtyłę. Przed kościołem znajduje się obszerny plac, na którym niegdyś stał pierwszy drewniany kościół z 1731r. Nową świątynię wzniesiono na pierwotnym grzebalnym cmentarzu. Naprzeciw głównego wejścia, w 1930 roku, postawiono figurę Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Multimedia

W pobliżu

Park Młodości w Libiążu

Libiąż
Aleja Jana Pawła II

Gościniec na Rozdrożu

Libiąż
Krakowska 86

Kebab Taurus

Libiąż
Słowackiego 6B

Muzeum Regionalne im. Olgi Cygankiewicz

Libiąż
Głowackiego 6

Ale! Kino Libiąż

Libiąż
Górnicza 1

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.