Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Sokolica

Będkowice

N: 19.741673 E: 50.171941

http://wspinka.org/node/208

Wielka skalna ściana, górująca nad Doliną Będkowską w jej centralnej części. Jej wysokość dochodzi do 80 metrów, co sprawia, że jest to najwyższa poza Tatrami skała w Polsce udostępniona do wspinania. Sokolica jest symbolem całej Jury Krakowskiej. Z jej szczytu rozpościera się piękny widok na południową część "Będkowskiej", malowniczy wąwóz Przecówki, a także schronisko Brandysówka. Sokolica oferuje obecnie drogi wspinaczkowe dochodzące do 60 metrów długości w przedziale trudności od V- do VI.6+. Ponieważ główna ściana ma wystawę południową, w słoneczne dni po godzinie 12 na skale może być bardzo gorąco. Znaczna większość linii wspinaczkowych posiada komplet punktów asekuracyjnych. Z uwagi na wysokość ściany skalnej warto posiadać linę o długości 70 metrów i 15 ekspresów.

Udogodnienia

  • dla aktywnych

Multimedia

W pobliżu

Gospodarstwo agroturystyczne Brandysówka

Będkowice
ul. Pod Sokolicą 127

Punkt widokowy

Będkowice
ul. Widokowa

Schronisko PTSM Łazy

Łazy
Łazy 37

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.