Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Kościół Podwyższenia Krzyża Świętego

Dobranowice

N: 20.320951 E: 50.148348

_

_

_

Parafia została założona w XIV w. Zespół kościelny usytuowany na wydatnym wzniesieniu, dostępny stromo pnącymi schodami. Kościół parafialny wzniesiony pośrodku wzgórza, otoczony grupą drzew po wewnętrznej stronie murów ogrodzeniowych. W ich obwodzie, na osi kościoła od wschodu, na skarpie granicznej z cmentarzem znajduje się kaplica. Zabudowania plebańskie położone na niższej rzędnej obejmują plebanię wraz z budynkami gospodarczymi.Pierwotnie kościół drewniany, zniszczony w czasie reformacji w XVI w. Odbudowany w roku 1614 z fundacji Zuzanny i Jerzego Obalkowskich, właścicieli majątku w Dobranowicach i Poborowicach. Obecny kościół zbudowany w 1887 r., neogotycki, murowanyz cegły, kryty dachówką ceramiczną. Wnętrze kościoła w dużej mierze przeniesione z poprzedniego kościoła.

Udogodnienia

  • parking

W pobliżu

Zajazd staropolski

Pobiednik Wielki
Pobiednik Wielki 121

Stawy wędkarskie (starorzecze Wisły)

Wawrzeńczyce
Wawrzeńczyce

Zajazd Tornado

Igołomia
Igołomia 260

Pizzeria Averso

Złotniki
Złotniki 120

Kościół pw. Narodzenia N.M.P.

Igołomia
Igołomia 124

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.