Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Młyn

Kacice , Kacice 98

N: 20.03573 E: 50.246826

Młyn nad rzeką Szreniawą w Kacicach pod Miechowem. Obiekt pochodzi z początku XX w. Został wybudowany jako młyn wodny z napędem na koło. Następnie przebudowano napęd na turbinę pionową Francisa, a kolejna modernizacja przyniosła wprowadzenie napędu wodno-elektrycznego. Budynek posiada trzy kondygnacje, w tym dwie dolne murowane i górną drewnianą o konstrukcji słupowej. Oddzielny, niski, usytuowany tuż nad korytem rzeki budynek drewniany o konstrukcji słupowej mieści turbonownię. Charakterystyczny jest wał napędowy, który został doprowadzony z turbinowni do młyna bez zadaszenia. Młyn jest wyposażony w mlewniki walcowe wyprodukowane w Fabryce Maszyn i Odlewni Żelaza w Radomsku w 1940 r.

W pobliżu

LKS Jantar Miłocice

Miłocice
Miłocice 55A

Zajazd na Wesołej

Wesoła
Wesoła 9

Zajazd GD

Słomniki
ul. Krakowska 62 d

Staw rybny

Januszowice
Januszowice 65A

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.