Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Drezyny Regulice

sobota, 1 lipca 2017, 09:00 - sobota, 30 września 2017, 19:00

Regulice , Regulice, gmina Alwernia

http://www.drezynyregulice.pl/strona-glowna/

Lokalna Kolej Drezynowa w Regulicach to idea łącząca pasję do kolejnictwa oraz turystyki, a jej podstawę stanowi linia kolejowa nr 103, oddana do użytkowania w 1899 roku. Jest to najpiękniejszy szlak kolejowy w Polsce, pełny bogactwa przyrodniczego i geologicznego. Jego niezwykłość możesz podziwiać z pokładu trzech 4-osobowych drezyn rowerowych - napędzanych przy pomocy mięśni Twoich nóg. Udostępniony szlak linii nr 103 prowadzi przez gminę Alwernia, a na jego trasie znajdują się stacja kolejowa Regulice oraz trzy przystanki osobowe: Nieporaz (Oblaszki), Regulice Górne oraz Alwernia Spalona. Proponujemy Ci dwie trasy:

  • dla zaawansowanych - 11,2 km - Regulice - Nieporaz - Alwernia - Regulice
  • dla każdego - 5 km - Regulice - Alwernia - Regulice lub - 6,2 km - Regulice - Nieporaz- Regulice

Podczas wycieczki aktywnie spędzisz czas na świeżym powietrzu, poznasz zasoby przyrody oraz zobaczysz urzekające widoki. Trzeba w tym miejscu wymienić skały triasowe, kamieniołom melafirów oraz licznie bijące źródła, których warstwę wodonośną stanowią wapienie i dolomity z ery mezozoicznej. Stacja startowa znajduje się w Regulicach, doskonale skomunikowanych, położonych przy autostradzie A4 (węzeł Rudno) - ok. 30 km od Krakowa i Katowic.

Sprawdź pełną ofertę!
http://www.drezynyregulice.pl/strona-glowna/

Lokalna Kolej Drezynowa

W 2015 roku zainicjowano pomysł na wykorzystanie i zachowanie dziedzictwa przemysłowego w postaci linii kolejowej nr 103 wraz z infrastrukturą kolejową. Piękna historia, z którą związana jest przeważająca część mieszkańców okolicznych miejscowości mogła bezpowrotnie utracić swój status z powodu planów przekształcenia linii na ścieżkę rowerową. Dostrzegając potencjał linii kolejowej, walorów przyrodniczych, geologicznych i kulturowych nie mieliśmy wyjścia. Był to ostatnio moment na uratowanie „naszej” malowniczej „Stotrójki”.
W maju 2016 roku przeprowadzono testowy przejazd drezyną rowerową na odcinku 1,5 km w Regulicach. Zainteresowanie przejazdami przerosło  oczekiwania, dlatego postanowiono kontynuować działania mające na celu regularne prowadzenie ruchu turystycznego.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.