Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Ścieżka ornitologiczna

Kamień

N: 19.573547 E: 50.000257

W latach 1955–60, w celu ułatwienia poboru wody dla powstającej elektrowni cieplnej w Skawinie został zbudowany stopień wodny w Łączanach. Powstałe rozlewisko na Wiśle stało się naturalnym miejscem osiedlania różnych gatunków ptaków. Zbiornik w Łączanach jest największym zimowiskiem ptaków na górnej Wiśle. W okresie przelotów wiosennych i jesiennych pełni rolę ważnego miejsca postojowego dla ptaków migrujących. Na żadnym innym obiekcie wodnym w południowo-wschodniej Polsce nie stwierdzono tak dużej liczby gatunków jak tutaj. W okolicy Łączan stwierdzono obecność 138 gatunków ptaków. Źródło: Archiwum LGD Blisko Krakowa.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.