Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Zespół parkowo-dworski

Kossowa , Kossowa

N: 19.603563 E: 49.965384

Dworek w Kossowej z piętrowymi ryzalitami, murowany z 1908 roku, fundowany przez Zygmunta Władysława Jaworskiego. Obok położony jest park z zabytkowym drzewostanem i alejkami spacerowymi. Przez teren gminy Brzeźnica przebiegała niemiecka linia obrony B1, ciągnąca się od Morza Bałtyckiego, aż po południową granicę Polski. Jej celem było zatrzymanie rosyjskiego natarcia w kierunku Niemiec. Do czasów współczesnych zachowały się ślady po bunkrach i okopach. Szczególnie imponująco przedstawia się teren Kossowej, gdzie można odnaleźć kilka betonowych obiektów obronnych. Ogólnodostępny plac zabaw składa się z karuzeli krzyżowej, ściany wspinaczkowej, dwóch sprężynowców, ławeczki z oparciem oraz tablicy informacyjnej.

Multimedia

W pobliżu

Plac zabaw

Nowe Dwory
Brzeźnica

Plac zabaw

Chrząstowice
Brzeźnica

Kebab MBEden

Brzeźnica
Kalwaryjska

Dwór

Brzeźnica

Restauracja Zachęta

Brzeźnica
Krakowska

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.