Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Ścieżka ornitologiczna

Łączany

Nad Wisłą w Łączanach i starorzeczach jej rozlewisk stwierdzono sto trzydzieści osiem gatunków ptaków. Uważny obserwator zobaczy tutaj gatunki takie jak: łabędź niemy, krzyżówka, czernica, głowienka, mewa śmieszka, łyska, czajka siwa, mewa pospolita i srebrzysta, czeczotka polarna oraz wąsatka. Enklawy chronionego ptactwa przyciągają ornitologów z najdalszych zakątków. Stopień wodny Łączany został zbudowany w latach 1955-60 z pierwszoplanowym pilnym zadaniem ułatwienia poboru wody dla celów chłodniczych, przez powstająca wówczas dużą elektrownię cieplną w Skawinie.

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.