Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Pomnik Ofiar Pacyfikacji

Lgota , Podgórska/Podlas

N: 19.567594 E: 49.931517

Na rozstaju dróg we wschodniej części Lgoty, od 1984 r., na wysokim postumencie, leży głaz pamiątkowy poświęcony 8 mieszkańcom wsi zamordowanym 29 października 1944 r. przez hitlerowców w czasie pacyfikacji przysiółka Podlas, za pomoc udzieloną partyzantom. Fakt ten upamiętnia też krzyż stojący w miejscu tragedii, zbiorowa mogiła na cmentarzu parafialnym w Witanowicach oraz pamiątkowy krzyż postawiony przez mieszkańców Lgoty w październiku 1997 r. w Mauzoleum Walki i Męczeństwa Wsi Polskiej w Michniowie k. Kielc.

Udogodnienia

  • dojazd samochodem

Multimedia

W pobliżu

Kapliczka wnękowa

Lgota
Podgórska 122

Bachorowice

Marcyporęba

Plac zabaw

Wyźrał
Brzeźnica

Figura Matki Boskiej

Lgota
Podgórska 12

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.