Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Rowerowym Szlakiem Kościuszkowskim przez Gminę Słomniki

Polecamy

N: 20.2348082 E: 50.3105961

Trasa szlaku, rozciągającego się na długości 100 km,  nawiązuje do marszu Tadeusza Kościuszki pod Racławice w 1794 r. i powrotu po zwycięskiej bitwie pod Kraków. Obejmuje gminy satelickie na północ od Krakowa.

Na terenie Gminy Słomniki biegnie przez malownicze tereny Wyżyny Miechowskiej odznaczającej się rozległymi wzniesieniami oraz charakterystycznymi obniżeniami , tzw. padołami.Wytyczono go drogami o bardzo małym natężeniu ruchu, wśród pól i lasów.

Od południa trasa rozpoczyna się wśród lasów w okolicach Goszczy i Polanowic, dalej biegnie zacisznymi drogami leśnymi przez Niedźwiedź obok  kościoła pw. św. Wojciecha z zabytkową figurą Madonny z Dzieciątkiem. Przez Rynek w Słomnikach, mijając XIX-wieczny kościół pw. Bożego Ciała, czerwony szlak wiedzie do Prandocina obok XII-wiecznego kościoła romańskiego pw. św. Jana Chrzciciela oraz w pobliżu mogił powstańców styczniowych, tzw. Mogiłek.  Trasa opuszcza gminę Słomniki w Sosnówce, obok kapliczki upamiętniającej obozujących tu powstańców styczniowych na skraju gęstego lasu.

Szlak szosowo-terenowy. Oznaczenie: kolor czerwony.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.