Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nordic Walking w gminie Przeciszów - trasa czerwona

N: 19.3735969 E: 50.0123006

Nordic Walking Park Przeciszów to blisko 30 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie gminy Przeciszów. Nordic Walking Park Przeciszów stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin, biegaczy czy narciarzy biegowych.

Trasa czerwona to interesująca trasa rekomendowana szczególnie jako jednostka regularnego treningu nordic walking. Poprowadzona asfaltowymi drogami, polnymi bitymi traktami oraz leśnymi duktami. Początkowo trasa pokrywa się z zielonym szlakiem. Po przejściu mostka na rz. Bachórz dochodzimy do rozwidlenia szlaków. W prawo odchodzi trasa zielona, a my idziemy w lewo. Po kolejnych 500 m dochodzimy do punktu, w którym trasa rozwidla się, przybierając formę pętli. Za znakami szlaku maszerujemy na przemian asfaltową i gruntową nawierzchnią. Okrążając zabudowania Rybackiego Zakładu Doświadczalnego, na moment łączymy się z bliźniaczą trasą czerwoną z Zatora. Maszerujemy asfaltowym dywanikiem i pomiędzy zabudowaniami wsi Las dochodzimy do kapliczki Matki Boskiej Fatimskiej. Ufundowali ją myśliwi w podziękowaniu za cudowne ocalenie z nurtów Wisły. Następnie przyjemną leśną drogą okrążamy rez. Przeciszów, na wyjściu którego czeka na nas tablica z ćwiczeniami. Po ich wykonaniu, pomiędzy zabudowaniami przysiółka Podlesie, asfaltową drogą dochodzimy do punktu rozwidlenia, gdzie spinamy pętlę. Skręcamy w prawo i po pokonaniu kilometrowego odcinka dochodzimy do parkingu przy Urzędzie Gminy – miejsca naszego startu.

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.