Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nordic Walking w gminie Osiek - trasa zielona

Polecamy

N: 19.2393545 E: 49.9567473

Nordic Walking Park Osiek to blisko 32 kilometry tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie gminy Osiek. Nordic Walking Park Osiek stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin np. biegaczy.

Łagodna i niewymagająca dużego wysiłku trasa, zlokalizowana w Osieku. Oznakowana kolorem zielonym 5,1 kilometrowa pętla posiada części wspólne zarówno z trasą czarną, jak i czerwoną. W zdecydowanej większości szlak poprowadzono drogami asfaltowymi
i chodnikami. Po wykonaniu rozgrzewki, ze Stadionu Sportowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osieku, ruszamy na trasę. Początkowo szlak pokrywa się z czerwoną i czarną pętlą. Przechodzimy koło Urzędu Gminy, przecinamy ulicę Główną i skręcamy w ulicę Kościelną. Maszerujemy chodnikiem pomiędzy zabudowaniami Osieka w kierunku dominującego nad okolicą murowanego kościoła p.w. św. Andrzeja Apostoła. Na skrzyżowaniu skręcamy w ulicę Starowiejską i za moment naszym oczom ukazuje się perełka drewnianej architektury. Wybudowany w późnogotyckim stylu, otoczony pomnikowymi dębami liczącymi ponad 500 lat, XVI w. kościół p.w. św. Andrzeja Apostoła (1). Maszerujemy dalej, aż do drogi wojewódzkiej nr 949. Zachowując szczególną ostrożność 300 metrowym odcinkiem ulicy Browarnej dochodzimy do ulicy Głównej i wchodzimy na chodnik. Jeszcze tylko kilkanaście minut marszu i za znakami szlaku dochodzimy do Stadionu Sportowego, gdzie rozpoczynaliśmy naszą wędrówkę.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.