Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nordic Walking w Gminie Zator - trasa czarna

Polecamy

N: 19.4543328 E: 50.0095732

Nordic Walking Park Zator to 37 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie miasta i gminy Zator. Nordic Walking Park Zator stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin, biegaczy czy narciarzy biegowych.

Najdłuższa z wchodzących w skład Nordic Walking Park Zator, ponad 17-kilometrowa, trasa oznakowana kolorem czarnym. Na trasę ruszamy spod stadionu LKS Zatorzanka. Początkowo jej przebieg pokrywa się z trasą zieloną. Za zbiornikiem Tęczak, skręcamy w prawo i po kilkuset metrach przechodzimy przez most na rz. Wieprzówce. Od tego momentu szlak poprowadzony jest po asfaltowej drodze. Mijamy jaz w Grodzisku na rz. Skawie i po przekroczeniu torów kolejowych, wąską drogą pniemy się w górę. Zostawiamy za sobą ostatnie zabudowania Grodziska i leśnymi drogami dochodzimy do punktu widokowego. Maszerujemy przez las i w malowniczym wąwozie ponownie wchodzimy na asfalt. Przechodzimy przez miejscowości Laskowa (źródełko przy drodze) i Palczowice. Tu przekraczamy drogę nr 44 oraz tory kolejowe – w obu miejscach należy zachować szczególną ostrożność. W Palczowicach mijamy zabytkowy drewniano-murowany kościół z 1894 r. Fragmentem asfaltowej szosy dochodzimy do kompleksu trzech stawów – doskonałego miejsca na wypoczynek z wędką. Obchodzimy największy ze zbiorników w Podolszu i poruszając się międzywalem po przekroczeniu mostu na Skawie, łączymy się z czerwonym szlakiem. Skręcamy w lewo i za znakami trasy, promenadą przy Parku Mitologicznym na Wodzie, spinamy pętlę, kończąc naszą wędrówkę.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.