Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nordic Walking w Gminie Zator - trasa zielona

Polecamy

N: 19.4478555 E: 49.9739188

Nordic Walking Park Zator to 37 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie miasta i gminy Zator. Nordic Walking Park Zator stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin, biegaczy czy narciarzy biegowych.

Trasa zielona to łatwa i przyjemna trasa, poprowadzona na południe od Zatora, kształtem przypominająca okulary. Wyjście na trasę zlokalizowano na parkingu przy stadionie sportowym w Zatorze. Po wykonaniu rozgrzewki i pokonaniu 100-metrowego asfaltowego odcinka, mijając Park Rozrywki Zatorland skręcamy w lewo. Za znakami szlaku wchodzimy do lasu. Wyboistą gruntową drogą, po pokonaniu kilkuset metrów, dochodzimy do zbiornika pożwirowego Szczupak. Maszerując doskonałej jakości bitą drogą, wchodzimy pomiędzy zabudowania Trzebieńczyc, przysiółek Łęg i na rozwidleniu dróg skręcamy w lewo. Dochodzimy do punktu pomiaru tętna, po zmonitorowaniu którego skręcamy w prawo, w kierunku widocznego w oddali zbiornika wodnego. Pomiędzy drzewami dochodzimy do zbiornika pożwirowego Tęczak, który obchodzimy dookoła. Na uwagę zasługuje tu doskonale przygotowana infrastruktura wędkarska (stanowiska wędkarskie, wiaty). Wracając w kierunku Zatora, dochodzimy do tablicy ćwiczeń, usytuowanej na malowniczym cyplu nad zbiornikiem Szczupak. Jeszcze tylko kilkaset metrów marszu i po pokonaniu 6,5 km dochodzimy do parkingu przy stadionie, gdzie kończymy naszą wędrówkę.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.