Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Cmentarz z I wojny światowej w Zadrożu

Zadroże

N: 19.753733 E: 50.28572

Na zachodnim skraju lasu nazywanego Zadroskim został założony cmentarz wojskowy, przeznaczony dla poległych w zaciekłych walkach, jakie jesienią 1914 roku toczyły ze sobą armie: austro-wegierska z rosyjską. Przez kilka tygodni okoliczne miejscowości: Trzyciąż, Jangrot, Zadroże, Wielmoża i Sułoszowa przechodziły z rąk do rąk, a okoliczne pola i lasy pokryły się ciałami zabitych żołnierzy obu armii. W liczbie około 2000 pochowano ich na zbiorczym cmentarzu w Zadrożu. Chociaż obiekt ten znajduje się w pewnym oddaleniu od uczęszczanych dróg i szlaków turystycznych, warto nadłożyć drogi - najłatwiejszy dojazd z Trzyciąża około 2 km tzw. Białą Drogą (polną) w kierunku południowym.

Udogodnienia

  • dojazd samochodem

W pobliżu

Piekarnia

Sułoszowa I
Sułoszowa I nr 282

Willa Chopin

Sułoszowa I
Sułoszowa I nr 6

Zakład małej gastronomii

Sułoszowa II
Sułoszowa II 49

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.