Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Cmentarz wojenny żołnierzy Austro-Węgier z I wojny światowej (1914) w Jangrocie

Jangrot

N: 19.753904 E: 50.28561

Na północno-zachodnim krańcu miejscowości Jangrot, w okolicach przysiółka Cieplice znajduje się jeden z największych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej cmentarzy wojskowych, związanych z toczonymi tu jesienią 1914 roku walkami pomiędzy armią rosyjską a austro-węgierską. Spoczywa na nim 2577 poległych, przede wszystkim Węgrów. W centralnej części cmentarza znajduje się duży krzyż z tablicą: „Pamięci poległych w 1914 r. żołnierzy węgierskich, rosyjskich i austriackich”. Obecnie obiekt jest ogrodzony i znajduje się pod opieką młodzieży z gimnazjum w Jangrocie. Dzięki działalności grupy krajoznawców ostatnio odnowiono niektóre mogiły.

W pobliżu

Piekarnia

Sułoszowa I
Sułoszowa I nr 282

Willa Chopin

Sułoszowa I
Sułoszowa I nr 6

Zakład małej gastronomii

Sułoszowa II
Sułoszowa II 49

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.