Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Chrzanów, trasa staromiejska

Chrzanów

N: 19.4041933 E: 50.1431499

Niedługi spacer po śródmieściu Chrzanowa prowadzi obok zabytkowych gmachów oraz miejsc historycznych na starym mieście i w jego sąsiedztwie. Trasa spaceru tworzy pętlę – można go rozpocząć np. od kościoła św. Mikołaja przy ul. Mickiewicza, albo też spod głównego gmachu Muzeum Regionalnego. Zajmuje ono XVI-wieczny, kamienny lamus dworski i można w nim dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o historii Chrzanowa, jego dawnych mieszkańcach, a także o przyrodzie Ziemi Chrzanowskiej. Od muzeum lub spod kościoła udajemy się na zadbany, pochyły rynek z ciekawą, nową fontanną i historyczną zabudową, a stąd ul. Dobczycką dochodzimy do Alei Henryka z okazałymi kamienicami z przełomu XIX i XX w. Tu także wznosi się Dom Urbańczyka, malownicza willa w ogrodzie, dziś oddział muzeum regionalnego, mieszczący sale wystaw czasowych. Po zwiedzeniu willi i ogrodu przechodzimy do pobliskiego parku miejskiego. Tu pośród starych drzew jest niewielka fontanna, a dzieci z pewnością ucieszy duży plac zabaw. Po drugiej stronie parku trafiamy na ul. Mickiewicza i pod główną siedzibę Muzeum Regionalnego.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.