Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Ścieżka przyrodnicza "Marynin"

N: 19.4004036 E: 50.0187819

Ścieżka przyrodnicza „Marynin” to pętla o długości 3,4 km. Okrąża stawy Marynin Górny i Marynin Dolny, a rozpoczyna się obok budynku tzw. Agronomówki. Nieco dalej obok drogi asfaltowej są tablice informacyjne z mapką szlaku oraz miejsce do odpoczynku. Drugi takie miejsce przygotowano koło mostu na potoku Bachorza. Z drogi, prowadzącej wzdłuż stawów Za Stodołami i Nad Rzeką, można zobaczyć kolonię rybitw białowąsych i zauszników. Po przeciwnej stronie, na stawie Marynin Górny jest wyspa z kolonią kormoranów. Kolejny odcinek po zarośniętym wysokimi trawami wale potoku Bachorz prowadzi do grobli między stawami Marynin a Górecznik. Można stąd prowadzić obserwacje kaczek i łysek. Na spacer, prócz sprzętu do obserwacji ptaków, warto zaopatrzyć się w środki odstraszające komary oraz kleszcze. Spacer wzdłuż szlaku jest interesujący szczególnie w sezonie lęgowym ptaków, a także w okresie migracji, gdy na stawach zatrzymuje się sporo różnych gatunków ptaków wodno-błotnych.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.