Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Ścieżka Przyrodnicza "Maurycy"

N: 19.4023314 E: 50.0162697

Dłuższa z dwóch ścieżek przyrodniczych w kompleksie stawów Przeręb nosi nazwę Maurycy i wiedzie wokół największych tutejszych stawów. Do pokonania mamy prawie 5,5 km po groblach, drogach i zaroślach wzdłuż brzegu Wisły. Szlak tworzy pętlę, którą rozpocząć można od skrzyżowania dróg obok stawu Jastrzębczyk. Stąd udajemy się drogą szutrową, obsadzoną starymi drzewami po grobli między stawem Leliwa a Sudżyk. Staw Leliwa wraz z sąsiednim stawem Pilawa tworzyły dawniej jeden wielki staw Maurycy, największy w okolicy Zatoru. Obok budynku przepompowni wchodzi na wał wiślany. Jeśli wał jest zbyt zarośnięty, można iść niezbyt wyraźną drogą po jego drugiej stronie. W obu wypadkach warto być zaopatrzonym w środek do odstraszania komarów oraz kleszczy. Kolejny odcinek prowadzi skrajem kompleksu stawów Przyręb, wysadzanym starymi drzewami wałem wzdłuż obu części dawnego stawu Maurycy. Ostatni odcinek to szeroka grobla między stawami Pilawa i Jastrzębiec oraz rozciągającą się od południa grupą stawów południowej części kompleksu Przyręb.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.