Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Spacer po Skawinie

N: 19.8329563 E: 49.9767596

Spacer po centrum Skawiny wiedzie do najciekawszych zabytków i miejsc historycznych w miasteczku. Choć zaczyna się na ogólnodostępnym parkingu przy cmentarzu komunalnym, można oczywiście zacząć ją w dowolnym innym miejscu, ponieważ szlak układa się w pętlę. Podczas spaceru zobaczymy miejsce, gdzie niegdyś stał zamek królewski, a dziś jego miejsce zajmuje m.in. pałacyk „Sokół” oraz pomnik Króla Kazimierza Wielkiego. Odwiedzamy rynek, który uzyskał niedawno nowy, elegancki kostium. Tu wznosi się neorenesansowy ratusz, a w sąsiedniej ulicy wyrasta nad zabudowę starego miasta strzelista wieża kościoła św. Szymona i Judy Tadeusza o gotyckiej bryle i barokowym wnętrzu. Warto również zwiedzić ekspozycje Muzeum Regionalnego w niewielkim pałacyku oraz zobaczyć kilka innych zabytków i pamiątek historycznych. Trasę można łatwo wydłużyć, np. o spacer po parku miejskim wokół dużego stawu, czy też o wizytę w dworze w Korabnikach Dolnych, przedmieściu Skawiny oddalonym od rynku o około 2,5 km.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.