Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Przez Czarny Las do punktu widokowego

N: 19.6033402 E: 50.0374996

Trasa długiej pieszej wycieczki w okolicy miejscowości Kamień prowadzi głównie lasami. Początek i koniec znajduje się na dogodnie położonym przy drodze wojewódzkiej nr 780 śródleśnym parkingu, gdzie można zostawić samochód. Stąd udajemy się krótki odcinek szosy, by szybko wejść na leśne drogi, które prowadzą przez Czarny Las. Miejscami las jest podmokły, a droga mocno zarośnięta. W końcu jednak przez pola dochodzimy do wsi Kamień. Za wsią trafiamy do kolejnego lasu, tym razem bukowego, by przez wzgórze Sokola dojść na skaliste urwisko nad Rusocicami, skąd rozciąga się piękny widok doliny Wisły. Stąd znów przez zróżnicowane leśne ostępy – raz sosnowe, innym razem mieszane lub czyste buczyny – wędrujemy aż do poprzecznej drogi leśnej w Czarnym Lesie, skąd już blisko do parkingu.
Leśne drogi nieźle nadają się również na trasę wycieczki rowerowej, oczywiście na rowerze górskim. Szlak jest średnio trudny, jest na nim kilka odcinków piaszczystych i jeden podmokły, a także kręta i trudna ścieżka nad urwiskiem ponad Rusocicami. Na całe trasie tylko kilkaset metrów dróg asfaltowych.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.