Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Staw Wroński

Tenczynek , Zamkowa

N: 19.604023 E: 50.111992

Staw Wroński w Tenczynku powstał przez przegrodzenie groblą ziemną doliny, którą spływają wody z lasu do potoku Olszówka. Z uwagi na to, że wody spływające z obszarów leśnych niosą ze sobą znaczną ilość próchnicy, która osiada na dnie stawu, jego woda ma barwę ciemnobrunatną, a staw potocznie jest zwany stawem czarnym. Stanowi miejsce odpoczynku dla mieszkańców oraz osób przyjezdnych, na trasie prowadzącej do ruin zamku Tenczyn w Rudnie. W przeszłości pełnił rolę kapieliska, odnowiony, obecnie jest użytkowany przez miejscowe koło wędkarskie, które organizuje tam cyklicznie zawody wędkarskie.

Multimedia

W pobliżu

Kościół pw. św. Katarzyny

Tenczynek
Ks. Mieczysława Mądrzyka

Drewniana dzwonnica

Tenczynek
Ks. Mieczysława Mądrzyka

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.