Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Park miejski im. Józefa Piłsudzkiego

Skawina

N: 19.82385 E: 49.972877

Park miejski w centrum Skawiny, założony 1927 r. Ma on kilka ha powierzchni, a tworzy go zabytkowy drzewostan. Występuje tu prawie 60 gatunków drzew. Szczególną uwagę zwraca sędziwy dąb z rozłożystą koroną, który dostąpił miana pomnika przyrody. Oczy spacerowiczów cieszą nie tylko urokliwe parkowe alejki, ale też zbiornik wodny znajdujący się w obrębie parku. Powstał on w miejscu dawnego starorzecza płynącej w sąsiedztwie rzeki Skawinki. Na terenie parku znajduje się ciekawy architektonicznie Pałacyk Sokół z 1906 r. Źródło: Skarby Blisko Krakowa - informator.

Multimedia

W pobliżu

Dworek Skawiński

Skawina
ul. Kublińskiego 4

Smack Bar

Skawina
Żwirki i Wigury 7

Buongiorno Pizza Panini

Skawina
ul. 29 Listopada 2A

Basen Camena

Skawina
ul. Żwirki i Wigury 11

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.