Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

FESTIWAL NIETOPERZY

sobota, 16 września 2017, 11:00-17:00

Jaskinia Nietoperzowa Jerzmanowice

N: 19.774481 E: 50.193914

www.nietoperzowa.ojcow.pl

nietoperzowa@op.pl

123 895 395

Stowarzyszenie Ekoturystyki "Ostaniec", Stowarzyszenie "Ceramika bez granic", Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody "pro Natura" oraz Lokalna Grupa Działania "Jurajska Kraina" serdecznie zapraszają na FESTIWAL NIETOPERZY, który odbędzie się w Jerzmanowicach i Racławicach (gmina Jerzmanowice-Przeginia) 16 września 2017 roku.

To pierwsze tego typu wydarzenie na tym obszarze! Całość podzielona na trzy panele: naukowy, artystyczny i rekreacyjny pozwoli każdemu uczestnikowi znaleźć "coś dla siebie". Festiwal adresowany jest do szerokiego grona rodzin z dziećmi i młodzieży szkolnej, ale również do turystów, przewodników, instytucji samorządowych, ekspertów, pracowników placówek naukowych i seniorów.

Głównymi celami Festiwalu są promocja obszaru gminy jak i powiatu krakowskiego, ochrona przyrody a w szczególności nietoperzy, uatrakcyjnienie zajęć terenowych dla dzieci i młodzieży oraz organizacja interdyscyplinarnych lekcji przyrodniczych wprowadzając innowacyjność w edukacji. Festiwal ma również za zadanie podnieść standardy organizowanych imprez sportowych, edukacyjnych  i turystycznych adresowanych do społeczności lokalnej.

 

 

PANEL NAUKOWY

  • godz. 13:00-14:00 "Pozwólmy ocalić Małego Podkowca, czyli jak chronić nietoperze?", prelegent Piotr Firlej, miejsce: Zespół Szkół w Jerzmanowicach
  • godz. 14:00-15:00 "Budowa Geologiczna Regionu Krakowskiego, czyli skąd się wzięły amonity?", prelegent Piotr Freiwald, miejsce: Zespół Szkół w Jerzmanowicach
  • godz. 13:00 "Śladami Neandertalczyków" - zwiedzanie Jaskini Nietoperzowej i ścieżki geologicznej, prelegent Piotr Ferdek, miejsce: Jaskinia Nietoperzowa (drugie wejście o godz. 14:00)

PANEL ARTYSTYCZNY

  • godz. 11:00 zwiedzanie z przewodnikiem kościoła w Racławicach "Jakie tajemnice kryją mury kościelne?", miejsce: wejście główne do kościoła w Racławicach (zwiedzanie trwa około 1 godziny)
  • godz. 12:00-15:00 plener malarski z zajęciami plastycznymi (konkurs plac malarskich), miejsce: boisko przy kościele w Racławicach
  • godz. 13:30-15:30 warsztaty ceramiczne z wykładem "Motyw nietoperza w sztuce" (konkurs prac warsztatowych), miejsce: Zespół Szkół w Jerzmanowicach

PANEL REKREACYJNY

  • godz. 10:00 podział na grupy i zwiedzanie z przewodnikiem Jaskini Małotowej, Dziewiczej, Nad Źródłem, miejsce: Dolina Będkowska, Brandysówka pod Sokolicą, Uwaga! wejście do Jaskini Małotowej - indywidualne
  • godz. 11:00 pokaz wspinaczkowy pod Dupą Słonia, miejsce: Dolina Będkowska (drugie wejście o godz. 13:00)
  • godz. 15:00 zjazd tyrolką, miejsce: Jaskinia Nietoperzowa
  • godz. 15:30 indywidualny konkurs kulinarny "Nietoperzowe Ciasto", miejsce: Jaskinia Nietoperzowa
  • godz. 16:00 Jurajskie Smaki, miejsce: Jaskinia Nietoperzowa

FINAŁ - godzina 16:00, Jaskinia Nietoperzowa

  • ogłoszenie wyników konkursów,
  • taniec nietoperza w wykonaniu SK-ART
  • wręczenie wyróżnienia "ZŁOTEGO PODKOWCA" w ramach projektu LIFE Podkowiec+
  • wręczenie statuetki "CERAMICZNEGO NIETOPERZA"
  • stoiska tematyczne: ceramiczne, czyli kramik z gadżetami, kulinarne "Jurajskie Smaki", alpinistyczne i speleologiczne, animacyjne z podkowcami, Ojcowski Park Narodowy, Muzeum Archeologiczne w Krakowie, LGD "Jurajska Kraina" 

Wszystkich chętnych do udziału w poszczególnych wydarzeniach, prosimy o zgłoszenie 
telefoniczne: 12 380 10 61
lub mailowe: biuro@jurajskakraina.pl

zgłoszenia należy dokonać do 11 września 2017 roku

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.