Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Rezerwat przyrody

Las , Podlesie

N: 19.370055 E: 50.032624

Na terenie sołectwa Las położony jest kompleks leśny o powierzchni 85,13 ha, chroniony statusem rezerwatu przyrody "Przeciszów", który powstał z mocy Zarządzenia Ministra Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa. Celem ochrony jest zachowanie na terenie Kotliny Oświęcimskiej kompleksu leśnego o charakterze naturalnym, w obszarze którego wyróżniono trzy zespoły leśne: zespół kontynentalnego boru mieszanego (Querco roboris-Pinetum) z dominującym gatunkiem sosny i dębu szypułkowego, łęg jesionowo-olszowy (Circaeo-Alnetum) z dominującą olszą czarną oraz zbiorowisko grądu subkontynentalnego (Tilio-Carpinetum) reprezentowane przez dwa podzespoły roślinne: grąd subkontynentalny wysoki (T.C.typicum) z dębem szypułkowym, grabem i lipą drobnolistną oraz grąd subkontynentalny niski (T.C. stachyetosum) z grabem, lipą drobnolistną, klonem zwyczajnym i jesionem wyniosłym.

Multimedia

W pobliżu

Kapliczka

Las
Leśna

Plac zabaw

Przeciszów
Podlesie 90

Pokoje gościnne

Przeciszów
Długa 16

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.