Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nordic Walking w gminie Przeciszów - trasa czarna

N: 19.3735294 E: 50.0121568

Nordic Walking Park Przeciszów to blisko 30 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie gminy Przeciszów. Nordic Walking Park Przeciszów stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin, biegaczy czy narciarzy biegowych.

Trasa czarna to najdłuższa z tras wchodzących w skład Nordic Walking Park Przeciszów 14 km pętla oznakowana kolorem czarnym. Całość trasy poprowadzona jest drogami o asfaltowej nawierzchni. Początkowo przebieg szlaku pokrywa się z trasą zieloną, aby po dojściu do drogi nr 949 i skręcie w prawo rozdzielić się. Pomaszerujemy teraz długim, prostym odcinkiem i po pokonaniu blisko 2 km trasy, za znakami skręcamy w prawo. Za moment dochodzimy do leśnego uroczyska – „Bażantarni”. Jest to pamiątka po hodowli bażantów, którą w tym miejscu w 1845 r. założył Maurycy Wąsowicz – uczestnik powstania styczniowego. Zlokalizowana tu tablica z ćwiczeniami pomoże w sprawnym ich przeprowadzeniu. Ruszamy dalej i dochodzimy do rozstaju dróg. W lewo odchodzi droga do Zatora, a nasza trasa skręca w prawo. Asfaltowym dywanikiem, malowniczo wijącym się wśród pól, dochodzimy do wsi Piotrowice. Jeszcze tylko kilka kilometrów marszu i mijając Stawy Przeciszów, dochodzimy do parkingu przy Urzędzie Gminy, kończąc naszą wędrówkę.

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.