Facebook

Wasze sugestie

Jeśli macie jakiekolwiek uwagi, pomysły, sugestie dotyczące treści lub funkcjonowania portalu napiszcie do nas!
Wszystkie opinie są dla nas bardzo cenne.

Sugestie

Zapraszamy do współpracy

Jeśli posiadasz ciekawe zdjęcia, zarejestrowane trasy, uważasz że w naszej bazie są braki i chciałbyś z nami współpracować, skontaktuj się z nami!

Sugestie

Nordic Walking w Gminie Zator - trasa czerwona

N: 19.4440072 E: 49.9889015

Nordic Walking Park Zator to 37 kilometrów tras o zróżnicowanym stopniu trudności. Trasy przeznaczone są zarówno dla osób rozpoczynających swoją przygodę z nordic walkingiem, jak również dla tych, którzy szukają wyzwań o charakterze sportowym. Trasy zlokalizowane są na terenie miasta i gminy Zator. Nordic Walking Park Zator stanowi sieć, gdzie trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to tym samym dowolne wydłużanie, skracanie lub zmianę kierunku marszu. Trasy oznakowane są czytelnymi tablicami, zgodnymi z ogólnoeuropejskimi standardami rekreacji nordic walking. Zawierają ponadto szczegółowe mapy, ogólne informacje na temat techniki, doboru sprzętu i walorów zdrowotnych nordic walkingu. Na tablicach zamieszczone zostały również informacje o podstawowych ćwiczeniach fizycznych, umożliwiających wykonanie rozgrzewki, wzmocnienie mięśni oraz ćwiczeń rozciągających. Oferta skierowana jest nie tylko do entuzjastów nordic walkingu, ale również do miłośników innych dyscyplin, biegaczy czy narciarzy biegowych.

Ciekawa trasa przeznaczona zarówno dla początkujących, jak również zaawansowanych maszerów. Początkowo trasa prowadzi promenadą wzdłuż zbiornika piastowskiego, na którym zlokalizowany jest Park Mitologiczny. Po kilkuset metrach wchodzimy na alejki parku miejskiego w Zatorze u podnóża zatorskiego zamku (3). Następnie ulicą Zamkową dochodzimy do drogi krajowej nr 44, którą przecinamy, przechodzimy pod wiaduktem kolejowym i wchodzimy do Podolsza w ul. Nad Skawą. Gruntową drogą, wzdłuż rz. Skawy, dochodzimy do stadionu sportowego LKS Skawa w Podolszu, przy której zlokalizowano tablicę z ćwiczeniami. Okrążamy stadion i ul. Chrzanowską, wzdłuż drogi nr 781, maszerujemy chodnikiem. Za znakami szlaku, ul. Zieloną dochodzimy do kompleksu Stawów Przeręb. Maszerujemy groblą wzdłuż stawu Leliwa. Ten fragment trasy pokrywa się ze ścieżką dydaktyczną „Maurycy” (5). Piękną aleją wśród starych drzew, dochodzimy do asfaltowej drogi, gdzie zlokalizowany jest punkt wspólny dla tras w Zatorze i Przeciszowie. W prawo odchodzi trasa do Przeciszowa, a my skręcamy w lewo. Maszerując groblami, dochodzimy do zabudowań Podolsza, gdzie zamykamy pętlę i dobrze znanym szlakiem wracamy do punktu wyjścia.

Multimedia

Szukasz pomysłu na weekend?

Zaplanuj weekend w północno-zachodniej Małopolsce

wycieczki

Skorzystaj z planera

planer
Portal internetowy i aplikacja mobilna zachodniamalopolska.pl powstały w ramach realizacji projektu współpracy o nazwie „Północno-zachodnia Małopolska – lubię to !” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Działania 421 Wdrażanie projektów współpracy, Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.